Yönetim Kurulu Seçimleri

Mimarlar Odası Fethiye Temsilciliği 16. Dönem seçimleri, Mimarlar Odası temsilcilik binasında gerçekleştirildi. 16.dönem yönetim kurulu üyelerinin  belirlendiği genel kurulda 15.dönem yönetim kurulu adına söz alan  Günay Solak  bir önceki dönem yapılan çalışmalar hakkında üyelere bilgi verdi;
 
‘’Göreve geldiğimiz dönemde öncelikli olarak meslektaşlarımızın kurumlarla olan yönetmelik ve yasalarda  yorum karmaşasından kaynaklanan sıkıntıları tespit ettik. Bunlarla ilgili bir dosya hazırlayarak  belediyelere, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü'ne, Meslek Hizmetler Genel Müdürlüğü'ne müracaatlarımızı yaptık. Sorunların çözümü için yerinde birebir görüşmeler yaparak bakış açımızı ilettik. Tamamında olmasa da düzeltebildiğimiz birkaç konu oldu. Ama bu yasa ve yönetmelikleri doğru yorumlayıp doğru tasarımlar yapabilmek adına daha kararlı ve peşini bırakmadan sürecek bir mücadele gerekmekte. Bu dönemde dünyayı saran pandeminin de etkisiyle cok fazla bir arada olabileceğimiz etkinliklerden uzak kalmak zorunda kaldık. Birebir görüşmeler yapmakta zorlandığımız dönemler oldu. Bu yüzden hedeflediğimiz noktanın uzağında kaldık.
 
Daha fazla etkinliklerle üyelerimizi buluşturmayı amaçlamıştık fakat salgın surecinin etkisiyle uzunca bir süre toplanamadık. Online olarak Enerji Kimlik Belgesi uzmanlığı egitimi yapabildik. Son zamanlarda da Dünya Mimarlar Günü dolayısıyla bir gecede buluşma gerçekleştirebildik. 
 
2 yıl boyunca elimizden geldiğince odayı temsil etmeye çalıştık. Artısıyla eksisiyle bir dönemi tamamladık. Mimarlar Odası görev alınması gereken ve daha fazla söz söylemesi gereken bir kurumdur. Bu şehrin şekillenmesinde planlanmasında konuya daha fazla dahil olması gerekmektedir. Bu yuzden meslektaşlarımızdan özellikle ricam yönetimde olsun olmasın odanın etkinliklerine daha fazla katılım sağlanması ve oda yonetimine seçilenleri daha fazla çalışmaya zorlamasıdır.
 
Yeni seçilecek yönetimin de bu bayrağı hakkıyla temsil edeceğine inanıyorum, bu dönemde uyum içersinde birlikte çalıstığımız yönetim kurulu üyesi arkadaşlara da emekleri için ayrı ayrı teşekkürü kendi adıma bir borç biliyorum’’ dedi.
 
Daha sonra geçilen dilek ve temenniler bölümünde üyeler artan kaçak yapılaşma ile ilgili şikayetlerini ve bu konunun Mimarlar Odasının bir davası olması gerektiği ve gerekli kurumların  daha kararlı uyarılması gerektiğini vurguladılar. Ranta yönelik şehrimize olan saldırılarla ilgili de odanın daha uyanık davranmasını ve zamanında gerekli şikayetleri ve uyarıları yapması gerektiğini söyleyerek yeni seçilecek yönetimden beklentilerini dile getirdiler.
 
Aynı zamanda Meslekte 50.yılını dolduran Zübeyde Özmenay ve meslekte 40. Yılını dolduran Bilal Çeviker'e mesleğe yaptıkları katkılardan dolayı birer teşekkür plaketi verildi.
 
Daha sonra aday olan arkadasların kendisini tanıttığı kısa konusmaların ardından seçime geçildi. Önceki dönemlere göre katılımın ve yönetime talebin daha fazla olduğu seçimde adaylardan
Günay Solak, Görkem Karadon, Suphi Demiray, Nilay Boyacıoğlu, Hatice Zeylan Taşkıran 16.dönem yönetim kuruluna seçildi.
 
Yapılan ilk toplantıda ise görev dağılımı
 
Başkan: Günay Solak
Sekreter üye: Hatice Zeylan Taşkıran
Sayman üye: Görkem Karadon
Üye: Nilay Boyacıoğlu
Üye: Suphi Demiray
Şeklinde olusturuldu.